کاهش ۳۰ درصدی پرونده‌های وارده به دادسرای نظامی مازندران/ برگزاری سی و یک هزار نفر ساعت کلاس آگاه سازی حقوقی و قضایی در یگان‌ها

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، رحیم رحیمی میلاشی ضمن قدردانی از تلاش‌های خستگی ناپذیر همکاران اداری و قضایی گفت: پرونده‌های ورودی به سازمان قضایی استان در سال ۹۷ نسبت به سال قبل آن ۳۰ درصد کاهش دارد و این را مرهون همکاری یگان‌ها و تلاش کلیه قضات در اجرای برنامه‌های آگاه سازی نیرو‌های مسلح هستیم.

وی افزود: به همت قضات سازمان قضایی استان مازندران در سال ۱۳۹۷ موفق به برگزاری ۳۱۱۴۸ نفر ساعت کلاس آگاه سازی حقوقی و قضایی در یگان‌ها شدیم که از این میزان ناجا ۱۸۵۱۶ نفرساعت، سپاه ۹۶۲۴ نفرساعت، ارتش ۲۸۰۴ نفرساعت و وزارت دفاع ۲۰۴ نفرساعت را به خود اختصاص داده اند.

وی افزود: در سال ۹۷ بازدید‌های سرزده از کلانتری‎ها و پاسگاه‌ها در دستور کار قرار داشت که دو کلانتری توسط رئیس سازمان و چهار کلانتری توسط دادستان نظامی و یک کلانتری توسط بازپرس دادسرای نظامی مورد بازدید قرار گرفت و از نزدیک در جریان روند رسیدگی به امور قرار گرفتیم.

رحیمی با تاکید بر نقش موثر آموزش کارمندان و قضات در دستیابی به اهداف افزود: در مبحث آموزش کارکنان ۲۰۵۲ نفرساعت در ۱۴ دوره آموزشی برای کارمندان و ۲۱۲ نفرساعت طی ۴ دوره آموزشی برای قضات سازمان قضایی استان برگزار شد.

وی با اشاره به برطرف شدن نارضایتی مردم از برخورد پلیس در انتقال خودروی متخلفان به توقفگاه گفت: در سال گذشته گزارشی از رسانه ملی مبنی بر بی عدالتی در انتقال خودرو‌ها به توقفگاه پخش شد که به دستور رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان، بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت و پس از بازدید‌های مختلف و جلسات گوناگون با مسئولان راهور، مقرر گردید کلیه خودروبرها، هنگام انتقال خودرو از دستگاه اسکیت استفاده نمایند تا هم به خودرو آسیبی نرسیده و هم امکان انتقال کلیه خودرو‌های متخلف به توقفگاه وجود داشته باشد.

رحیمی در پایان، با اشاره به برنامه‌های سازمان قضایی استان مازندارن در سال جدید افزود: به محض وصول برنامه‌های عملیاتی سال ۱۳۹۸ از سازمان مرکز، جلساتی با مدیران و قضات برگزار شد که امیدواریم با عملیاتی نمودن آن‌ها گام‌های پیشرفت را سریع‌تر و محکم‌تر رو به جلو برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *