لزوم ارسال به موقع گزارش ساخت و ساز‌های غیر مجاز به دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، اولین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی دادگستری شهرستان فاروج در سال جاری برگزار گردید.

رئیس دادگستری شهرستان فاروج در این جلسه، بر لزوم ارسال به موقع گزارش ساخت و ساز‌های غیر مجاز و خارج از محدوده طرح‌های هادی روستاها، به دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال تأکید کرد.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال فاروج گفت: تیم حفاظتی ویژه‌ای در زمینه برخورد قاطع و قانونی با ساخت و ساز‌های غیر مجاز در حریم شهر‌ها و روستا‌ها تشکیل شده که مدتی است با تلاش مضاعف و با نظارت دقیق در این زمینه اقدام می‌کند.

جعفری خاطرنشان کرد: این اقدامات، می‌تواند ضمن ایجاد بازدارندگی‌های لازم نسبت به تصرف غاصبانه و غیرقانونی در اراضی ملی و منابع طبیعی این شهرستان که بعضا از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی فرصت طلب صورت می‌پذیرد، زمینه ایجاد تصرفات جدید را نیز کاهش دهد.

رئیس دادگستری فاروج، همچنین جلوگیری از ساخت و ساز‌های غیر مجاز در حریم روستا‌ها و شهر‌ها را یک ضررورت برشمرد و تأکید کرد: وضعیت ساخت و ساز‌های غیر مجاز باید قبل از بازنگری در طرح هادی روستا‌ها مشخص و تعیین تکلیف شوند.

وی افزود: لازم است با بررسی کارشناسی و استفاده از ظرفیت‌های قانونی نسبت به تدوین طرح جامع جهت ساماندهی روند کنترل و اعمال نظارت در مسیر اجرای طرح هادی روستا‌ها البته با رویکرد پیشگیرانه اقدام گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *