دانشگاه آزاد،مشمول مقررات دیوان عدالت اداری شد

حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی، درباره نشست امروز کمیسیون قضایی مجلس گفت: در جلسه امروز طرح رفع موانع تولید در کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت و کلیات آن به تصویب اعضای کمیسیون رسید و جزئیات طرح رفع موانع تولید برای رسیدگی بیشتر به کارگروه تخصصی ارجاع شد، تا پس از بررسی‌های نهایی نتیجه کار برای تصمیم‌ گیری به صحن کمیسیون ارائه شود.

نائب رئیس کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: در این طرح موانع پیش پای تولید از جمله در حوزه صادرات، بحث صدور مجوزها و… مطرح شده و بحث رفع این موانع و تسریع در انجام امور مربوط به تولید مورد توجه قرار گرفته است.

نوروزی خاطرنشان کرد:‌همچنین در این جلسه ادامه رسیدگی به طرح اصلاح قانون آئین دادرسی دیوان عدالت اداری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مواد ۴۱ تا ۱۱۸ آن به تصویب اعضای کمیسیون رسید. 

وی افزود: براساس مصوبه کمیسیون قضایی در جریان بررسی این طرح، دانشگاه آزاد و مؤسسات غیرانتفاعی نیز مشمول مقررات و دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های دیوان عدالت اداری می‌شوند. 

نائب رئیس کمیسیون قضائی مجلس اظهار داشت: همچنین براساس مصوبه دیگر کمیسیون، شکایت‌هایی مطرح شده به کمیسیون ماده ۱۰۰ پس از صدور حکم توسط دیوان، تعیین خسارت نیز می‌شود و دیگر پرونده‌ها برای تعیین خسارت به دادگاه ارسال نخواهد شد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *