شورای عالی انقلاب فرهنگی مانع حذف سهمیه فرزندان اعضای هیأت علمی شد

دبیر کارگروه آموزش دیده‌ بان شفافیت و عدالت کشور در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه خبرگزاری فارس، اظهار کرد: قضات دیوان عدالت اداری بحث سهمیه‌ها از جمله سهمیه نقل و انتقال فرزندان اعضای هیأت علمی را بررسی کردند و آن را برخلاف قانون اساسی تشخیص دادند.

وی ادامه داد: اگر به واقع موضوعی بر خلاف قانون اساسی است، هیچ فرد و هیچ نهادی نمی‌ تواند بگوید که می‌خواهم بر خلاف قانون اساسی رفتار کنم اما متأسفانه با وجود این حکم، شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرده است که همان روند امتیازدهی به فرزندان اعضای هیأت علمی را ادامه دهیم.

سبطی اضافه کرد: متأسفانه این امتیاز به دلیل اشکالات قانونی و آیین‌نامه‌ای، در سال های اخیر  مفسده‌های زیادی را به وجود آورده است، ولی علی رغم نظر دیوان عدالت اداری، امسال هم دستور اجرای آن ، دوباره به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است.

وی افزود: در این زمینه نامه‌ نگاری میان احمد توکلی رئیس دیده‌ بان شفافیت و عدالت کشور و مراجع ذی‌ صلاح انجام شده است و پیگیر هستیم.

 سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، مرداد ۱۴۰۰ در دیدار با رئیس قوه‌قضائیه، به مصوبه ۶۳۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی که وجه تنقیح مصوبات و اعتبار بخشی و عدم مداخله دیوان نسبت‌ به مصوبات شورا را مشخص می‌کند، اشاره کرد و گفت: «نسبت‌ به ورود دیوان عدالت اداری در لغو مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی مانند لغو مصوبه جابه‌جایی فرزندان هیأت علمی که اخیراً هیأت عمومی دیوان ورود پیدا کرد، انتقاداتی وجود دارد. هیچ جایگاهی نمی‌تواند مصوبات شورای عالی را لغو کند مگر خود شورای عالی انقلاب فرهنگی و یا ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *