ورود مدعی العموم به واگذاری اراضی ملی به پتروشیمی سقاوه

مهرداد کرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضاییخبرگزاری میزان ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهادت مظلومانه‌ی معمار دستگاه قضایی آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ نفر از یاران با وفایش، به تشریح بخشی از عملکرد دادسرا و دادستان در بحث حقوق عامه پرداخت.

کرمی از ورود مدعی العموم به اراضی پتروشیمی سقاوه خبرداد.
 و گفت: برای پتروشمی سقاوه از باب حقوق عامه و تکالیف مدعی‌العموم دادخواست را تقدیم دادگاه عمومی دادیم که یک کار بی نظیر در سطح کشور است .
این مقام قضایی د راستان کهگیلویه و بویراحمد اظهار امیدواری کرد:  هر چه زودتر کارهای قانونی انجام  و اراضی ملی واگذار شده در پتروشیمی استرداد شود چرا که وقتی در کاری جعلی صورت گرفته  ثبت شرکتی جعلی باشد باید این قرارداد منحل و باطل شود که البته این واگذاری در کمیسیون واگذاری صورت گرفته است.
دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: یکی از وظایف دادستان پیگیری حقوق عامه است و می‌تواند برای حمایت از حقوق عامه ورود کند.
وی با بیان اینکه حقوق عامه از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: در حال حاضر پیگیری حقوق عامه از سایر جرائم دراولویت بوده و از اهمیت بیشتری برخوردار است.

کرمی به نظارت بر بازار اشاره و بیان کرد: نظارت بر بازار از حقوق عامه بود که ورود کرده ایم و از بخش‌های مختلف بازار بازدید به عمل آمده است و یک دادیار را مأمور این کار کردیم که روزانه بازار را نظارت و رصد کند.

دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی با بیان اینکه در این عرصه اقدامات خوبی انجام شده است، گفت: در سال ۹۷ بیش از ۱۷ هزار و ۹۴۰ مترمربع مناطق حفاظت شده را از دست سود جویان و متعرضین به این عرصه‌ها بازپس گرفتیم و حدود ۳۳۲ هکتار از اراضی ملی رفع تصرف شد و به بیت المال بازگشت.

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه افزود: در سال ۹۷ بیش از ۵۸ هکتار از حریم رودخانه‌ها آزاد شد و برای آب منطقه‌ای ضرب الاجل یک ماهه ای تعیین کردیم که حریم تمام رودخانه‌های استان رفع تصرف شوند.

کرمی با بیان اینکه در برخورد با متخلفین هیچ گونه تبعیضی صورت نگرفته است، ادامه داد: جمع آوری ۸ هزار و ۴۶۴-انشعاب غیرمجازآب شهری و بیش از ۲۹۰۰ فقره انشعاب غیرمجاز روستایی و ۵ هزار و یکصد انشعاب غیرمجاز برق در این زمینه بوده است.

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با قدردانی از فرماندهی نیروی انتظامی استان و همکارانشان که پای کار هستند، افزود: در بحث مقابله با جرائم خشن اقدامات خوبی انجام گرفته است و رئیس کل دادگستری استان هم در این زمینه پای کار بودند.

وی در ادامه بر رعایت حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *