اعطای وام برای نوسازی خانه های فرسوده

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد تسهیلات ۲۲۰ میلیون تومانی برای نوسازی واحدهای فرسوده در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت پرداخت می شود.

مهدی عبوری گفت: نزدیک به ۱۴۸ هزار هکتار بافت فرسوده، سکونتگاه های غیررسمی و بافت ناکارآمد در سراسر کشور وجود دارد و در حال حاضر ۷۹۰ پروژه با اعتباری افزون بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان به شکل مستقیم از سوی وزارت راه و شهرسازی و حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان از محل اقدام مشترک با همکاری سایر دستگاه های خدمات رسان اعم از شهرداری ها در دست اقدام است.
در قانون برنامه توسعه، این تکلیف برعهده ما گذاشته شده است که سالانه ۲۷۰ محله و در طول ۱۰ سال ۲۷۰۰ محله را ساماندهی کنیم و در این راستا تسهیلاتی را در قالب نوسازی واحدهای فرسوده در اختیار مردم قرار می دهیم.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری، رقم تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده برای شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت را، ۲۲۰ میلیون تومان، شامل ۵۰ میلیون تومان با سود ۹ درصد و مابقی سود ۱۸ درصد برشمرد و گفت: در شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت نیز ۱۸۰ میلیون تومان که ۴۰ میلیون تومان آن با سود ۹ درصد و مابقی با سود ۱۸ درصد است، اعطا می شود. همچنین به افرادی که در مدت نوسازی واحد مسکونی خود در منزل استیجاری سکونت می یابند، وام ۴۰ درصد با سود ۴ درصد تعلق می گیرد.
این مسئول با اشاره به اینکه بخش اعظمی از بافت های تاریخی در مرکز شهرهای با بافت فرسوده هم پوشانی دارد، عنوان کرد: با تعامل خوبی که بین دو وزارتخانه راه و شهرسازی و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی وجود دارد، باید از مجموعه مدیریت شهری هم کمک بگیرند تا ساماندهی این مناطق به نتیجه برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *