معاون قضایی دادستانی استان قم در گفت‌وگو با میزان عنوان کرد ورود مدعی العموم به منظور ساماندهی حریم ریلی قم_گارمانوری/ دستورات لازم جهت رفع مشکلات به شهرداری، اداره برق و راه آهن ابلاغ شد

علی اصغر سلطانی معاون قضایی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از ساماندهی حریم ریلی مسیر قم_گارمانوری خبر داد.

وی بیان کرد: با توجه به مشکلات و خطرات ایجاد شده در بلاک قم_گارمانوری راه آهن به لحاظ عبور غیرمجاز افراد در مسیر، ریختن زباله در داخل حریم راه آهن و مسدود نبودن کامل محور ریلی، دستورات لازم جهت اصلاح هرچه زودتر مشکلات به شهرداری، اداره برق و راه آهن ابلاغ شد.

سلطانی ادامه داد: همچنین در برخی نقاط کابل‌های علائم هشدار دهنده نصب است و با توجه به این که در رویت دیگران بوده و از طرفی قیمت کابل های مسی زیاد است زمینه برای حضور افراد سارق فراهم شده است.

این مقام قضایی افزود: در این راستا به شهرداری قم ابلاغ گردید که اقدامات لازم را در راستای فرهنگ سازی و پیشگیری از ریختن زباله در حریم راه آهن از قبیل تهیه و اختصاص سطل‌های زباله در کنار حریم جهت استفاده اهالی و تهیه و پخش بروشور و همچنین به اداره برق استان اقدامات لازم در مورد رفع مشکل روشنایی زیرگذر‌ها جهت عبور و مرور ساکنین ابلاغ شد.

معاون قضایی دادستان قم افزود: راه آهن قم مکلف شده است نسبت به مسدود کردن کلیه ورودی‌ها به داخل حریم در بلاک قم_گارمانوری و تعیین تکلیف در خصوص ریل‌های باقی مانده و رها شده در بلوار پیامبر اعظم(ص) نسبت به زیرگذر شهرقائم و … اقدام کند.

وی تصریح کرد: همچنین تعویض دیواره‌های نرده‌ای با دیوار‌های بتنی در جهت پیشگیری از تخریب و سرقت میله گرد‌ها و عریض و استاندارد کردن زیرگذر‌های بلاک قم_گارمانوری و یا احداث پل روگذر از دیگر اقداماتی است که باید صورت پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *