صدور ۲۷۷ فقره سند مالکیت کاداستری به نام دولت

علی اصغر اسدی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضاییخبرگزاری میزان از صدور تعداد ۲۷۷ فقره سند مالکیت به نام دولت جمهوری اسلامی خبر داد.

وی گفت: در راستای تکالیف و وظایف قانونی در امر تثبیت مالکیت و مستندسازی و نیز ساماندهی املاک و مستغلات دولت به عنوان اصلی‌ترین گام در حفظ و صیانت از اموال غیرمنقول دولتی، درشش ماهه سال جاری در اجرای صدور اسناد مالکیت دولتی تعداد ۲۷۷ فقره سند مالکیت به نام دولت جمهموری اسلامی ایران و به بهره برداری دستگاه‌های اجرایی صادر گردیده است.

این مقام مسئول با اشاره به قانون کاداستر از کلیه دستگا‌های اجرایی خواست هرچه زودتر نسبت به تبدیل اسناد مالکیت دفترچه‌ای به کاداستر اقدام کنند.

وی بیان کرد: صدور اسناد مالکیت کاداستری چه برای اشخاص حقیقی ویا حقوقی باعث جلوگیری از اختلافات وصدور اسناد معارض و همچنین امنیت خاطر مالکین خواهد شد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان خراسان شمالی ادامه داد: اسناد مالکیت دولتی پس از صدور و به صورت مکتوب تحویل سازمان امور اقتصادی استان جهت نگهدار‌ی ارسال می‌گردد.

این مقام مسئول در پایان گفت: در همین مدت شش ماهه سال ۹۷ تعداد ۱۷۱ فقره سند مالکیت موقوفه به تولیت اداره کل اوقاف وامور خیریه نیزصادر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *