صدور کیفرخواست برای هشت مدیر دولتی به اتهام تضییع اموال بیت المال

محمدحسین صادقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضاییخبرگزاری میزان از صدور کیفرخواست برای هشت مدیر این استان خبر داد و گفت: اخیرا از سوی دادسرا برای هشت نفر از مدیرانی که با اقدامات خود باعث تضییع اموال دولتی شده اند با صدور کیفرخواست تقاضای تعیین کیفر و جبران خسارت وارده، شده است.

وی اظهار کرد: این افراد که از مدیران سابق یک شرکت دولتی هستند به علت عدم مطالعه کافی در خصوص نحوه اجرای پروژه قبل از انعقاد قرارداد، اضافه پرداخت‌های متعدد و خارج از قرارداد به پیمانکار و تاخیر غیرمتعارف در بهره برداری رساندن پروژه مورد استنطاق قرار گرفته و پس از تکمیل تحقیقات برای آنان به اتهام تضییع اموال دولتی کیفرخواست صادر شده است.

این مقام قضایی تاکید کرد: مدیر، ذیحساب و کارپرداز در نحوه هزینه کرد اعتبارات تخصیص یافته و ممیزی و پذیرش اسناد هزینه ملزم به رعایت دقیق مقررات قانونی هستند.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه در پایان افزود: دستگاه قضایی در راستای صیانت از بیت المال و حفظ حقوق عمومی و مواجهه‌ جدی و بازدارنده نسبت به مصادیق تخطی از ضوابط ترسیم شده از سوی مقنن با خط کش قانون به محک اقدامات می‌پردازد و هیچ‌گونه مماشات و اغماضی نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *