سازمان پزشکی قانونی کشور آمار داد افزایش ۱.۷ درصدی تلفات حوادث رانندگی در پنج ماهه امسال

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، در پنج ماهه سال جاری هفت هزار و ۶۲ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات شش هزار و ۹۴۵ نفر بود، ۱.۷ درصد بیشتر شده است.

در این مدت از کل تلفات حوادث رانندگی پنج هزار و ۵۲۲ نفر مرد و یکهزار و ۵۴۰ نفر زن بودند.

در پنج ماهه امسال استان‌های فارس با ۶۲۹، تهران با ۵۱۴ و خراسان رضوی با ۴۹۴ فوتی بیشترین و استان‌های ایلام با ۵۶، کهگیلویه و بویراحمد با ۸۳ و خراسان جنوبی با ۹۳ فوتی کمترین آمار تلفات حوادث رانندگی را داشته اند.

در این مدت همچنین از کل تلفات تصادفات یکهزار و ۸۲۰ نفر در مسیر‌های درون شهری (با ۴.۹ درصد کاهش نسبت به سال قبل)، چهارهزار و ۷۲۰ نفر در محور‌های برون شهری (با ۳.۴ درصد افزایش)، ۵۱۸ نفر در جاده‌های روستایی (۱۴.۱ درصد افزایش) و چهار نفر در مسیر‌های نامعلوم جان خود را از دست داده اند.

در مرداد سال جاری نیز آمار تلفات تصادفات یکهزار و ۵۶۶ نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش ۱.۱ درصدی دارد.

مصدومیت بیش از ۱۵۸ هزار نفر در تصادفات

در تصادفات پنج ماهه سال جاری ۱۵۸ هزار و ۷۵۹ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد ۱۱۳ هزار و ۵۰۸ نفر مرد و ۴۵ هزار و ۲۵۱ نفر زن بودند.

آمار مصدومان حوادث رانندگی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۷.۴ درصدی داشته است.

در مرداد ماه نیز آمار مصدومان حوادث رانندگی با رشد ۵.۸ درصدی مواجه بود و از ۳۳ هزار و ۵۰۶ نفر در مرداد ماه سال گذشته به ۳۵ هزار و ۴۵۷ نفر در مرداد امسال رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *