رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور : میانجی گران از امروز پرونده‌ های قابل گذشت را حل و فصل می‌ کنند.

حجت الاسلام‌ والمسلمین هادی صادقی در مراسم اعطای پروانه و لوح تقدیر به نفرات برتر نخستین دوره میانجی گری افزود: هزار نفر در سراسر کشور متقاضی دریافت پروانه میانجی گری بودند که بعد از گذراندن آموزش‌ها و آزمون‌ها تعداد ۵٠٠ نفر موفق به دریافت پروانه شدند.
 
وی ادامه داد: آموزش‌ها و آزمون های استاندارد برای متقاضیان این حوزه برگزار شد که هدف از این  آموزش‌ها و آزمون‌ها این است که افراد مهارت و دانش لازم را داشته باشند.

صادقی با بیان اینکه هم به افراد و هم موسسات پروانه میانجیگری داده شود، گفت: موسسه میانجی گری شرایط خاصی دارد که پس از احراز شرایط می‌ توان با اخذ پروانه موسسه فعالیت کنند.  

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور افزود: اگر هفت میانجی گر بتوانند با یکدیگر همکاری کنند  می توانند پروانه موسسه میانجیگری دریافت کنند و در این شرایط با مشارکت افراد میانجی گر اقدامات بهتر و منسجم تر در حوزه میانجی گری انجام خواهد شد.

صادقی گفت: به زودی تعرفه های عرصه میانجی گری و داوری به تصویب رییس قوه قضاییه می‌ رسد و علت تاخیر در فعالیت این حوزه به دلیل مصوب نبودن تعرفه ها بود که به زودی اعلام خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد حوزه میانجیگری پررونق و اثر بخش باشد و شرط این اثربخشی را ارجاع پرونده‌های دارای قابلیت حل و فصل و گذشت از سوی دادگستری ها به ویژه دادسرا ها به میانجی گران اعلام کرد.

رتبه‌بندی شوراهای حل اختلاف با ٢٣٩ شاخص
صادقی با اشاره به اینکه همه کشور باید در عرصه داوری در امور حقوقی و میانجی گری در امور کیفری فعال باشند، گفت: در سال جاری شوراهای حل اختلاف با ٢٣٩ شاخص رتبه‌ بندی شدند که بخشی از شاخص‌ها مربوط به حوزه میانجی گری و داوری است.

وی خاطرنشان کرد: قبل از سال ٩٨ شوراها با سه شاخص رتبه‌ بندی می‌ شد و در سال ٩٩ شوراهای حل اختلاف با ٢٣ شاخص و رتبه بندی شدند.

در این مراسم، از کسانی است که رتبه‌ های برتر را در آزمون میانجی گری بدست آوردند، تقدیر شد که دو نفر از میانجی گران از استان زنجان، یک نفر از استان اصفهان و یک نفر از استان مازندران بودند.

 

www.irna.ir/news/84505940/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *