خبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب یزد از بازداشت رئیس سابق یکی از سازمان‌های دولتی استان خبر داد.

رئیس سابق یکی از سازمان‌های دولتی استان یزد بازداشت شد

علی اکبر شمس دادستان عمومی و انقلاب یزد در گفت و گو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، از بازداشت رئیس سابق یکی از سازمان‌های دولتی استان خبر داد.

علی اکبر شمس، اختلاس، ارتشاء، پولشویی و تصرف غیرقانونی در اموال دولتی را از جمله اتهامات متهم دستگیر شده ذکر کرد و گفت: این فرد، تخلفات متعددی همچون استخدام‌های خارج از ضوابط و سوء استفاده از بودجه‌های پژوهشی اداره متبوع خود در زمان تصدی را نیز در پرونده دارد.

وی اظهار داشت: با پیگیری اداره کل اطلاعات استان، مستندات مربوط به تخلفات نامبرده جمع آوری و نهایتاً توسط دادسرا دستور بازداشت این متهم صادر گردید.

این مقام قضایی با اشاره به صدور قرار بازداشت موقت متهم، ابراز داشت: در حال حاضر تحقیقات پرونده در حال انجام است و جهت تکمیل تحقیقات پرونده، متهم در اختیار مقامات قضایی و امنیتی است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد خاطرنشان کرد: اکثریت مدیران استان با سلامت و پاک دستی انجام وظیفه می‌کنند و اندک افرادی که از مقام و موقعیت خود سوء استفاده می‌کنند، تحت کنترل و رصد بوده و با همدلی دستگاه قضایی و اجرایی و اشراف دقیق دستگاه‌های نظارتی، با آن‌ها برخورد لازم خواهد شد.

وی گفت: باید از اعتماد مردم بر نظام اسلامی صیانت کرد و با کنترل دقیق و همت و تلاش دستگاه‌های نظارتی، قضایی و امنیتی اجازه نخواهیم داد افراد سود جو و فرصت طلب بر اعتبار نظام اسلامی خدشه‌ای وارد نمایند.

شایان ذکر است اطلاعات بیشتر از این پرونده پس از تکمیل تحقیقات به سمع و نظر مردم شریف استان خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *