دستورات دادستان بیرجند برای پیشگیری از سیلاب احتمالی

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان خراسان جنوبی، سید حسین مقدس دادستان عمومی و انقلاب بیرجند در حاشیه بازدید از مناطق مختلف مرکز استان و مناطق مستعد وقوع سیل در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به هشدار‌های هواشناسی در خصوص وقوع سیلاب در استان، در حد توان و مقدورات پشتیبان دستگاه‌های اجرایی بوده و هر جا لازم باشد دستورات قضایی را برای پیشگیری از سیلاب صادر می‌کنیم.

وی بیان کرد: برخی معابر محل تردد خودرو‌های سواری به ویژه ورودی خیابان احمدی روشن مهرشهر بیرجند به دلیل جمع شدن آب باران مشکل ایجاد شده بود که دستورات قضایی برای رفع مشکل صادر شد.

دادستان عمومی و انقلاب بیرجند اظهار داشت: دستگاه‌های مسئول از جمله شرکت آب منطقه‌ای و شهرداری نسبت به تعیین تکلیف مسیر تا ۱۰ روز آینده اقدام کنند.

وی گفت: با توجه به هشدار‌های هواشناسی و ورود سامانه بارش‌های رگباری به استان، با دستور قضایی هر موضوعی که ممکن است در راستای بحران سیلاب مشکل ایجاد کند با همکاری دستگاه‌های اجرایی حل و فصل می‌شود.

لازم به ذکر است: در این بازدید فرماندار، شهردار و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی حضور داشتند و دادستان بیرجند، دستورات قضایی لازم در خصوص بازگشایی مسیر رودخانه‌ها و آماده باش دستگاه‌های اجرایی صادر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *