دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان در گفت‌وگو با میزان تشریح کرد آخرین وضعیت پرونده شرکت کلاهبرداری پرهام آزادشهر / روند شناسایی اموال در دست انجام است

حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا سید حسینی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگارگروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان در خصوص آخرین وضعیت پرونده شرکت کلاهبرداری پرهام آزادشهر بیان کرد: این پرونده از سال ۹۵ در دو شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان و شهرستان آزادشهر استان گلستان تقریبا بطور همزمان تشکیل شد؛ این پرونده در حال حاضر سه متهم اصلی دارد که دو تن از آن‌ها در آزادشهر فعالیت می‌کردند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از متهمان وارد کننده قطعات تراکتور بوده و در تهران فعالیت می‌کرده که با این واسطه ارتباطی با سایر متهمان پرونده برقرار می‌کند.
وی ادامه داد: آغاز همکاری این افراد در خصوص همین موضوع واردات قطعات تراکتور بوده است و با واسطه‌ای که در سیستان و بلوچستان داشتند قطعات تراکتور را در آنجا به فروش می‌رساندند؛ پس از اینکه متهمان پرونده مدتی در این زمینه کار کردند سود خوبی بدست آوردند به همین دلیل به فکر سرمایه گذاری بیشتر در این زمینه افتادند.
سید حسینی تصریح کرد: به همین دلیل در قالب سرمایه گذاری با سود ۳۰ درصد پول مردم را جذب کردند و از افراد مختلف دراین خصوص تحت عنوان سرمایه گذاری پول دریافت  نموده و زمانی که متوجه شدند نمی‌توانند پول افراد را بازگردانند تصمیم گرفتند تا افراد جدیدی را جذب کنند تا از پولی که از آن‌ها دریافت می‌کنند سود طلبکاران را دهند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان تصریح کرد: یکی از متهمان پرونده از کشور فرار کرد، اما با تداببیر صورت گرفته به کشور بازگشت و دستگیر شد.
وی با بیان اینکه خرید و فروش خودرو، پوششی برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران بوده است اظهار کرد: عملا خودرویی در کار نبوده است و بیشتر موضوع سرمایه گذاری مطرح بوده است.
سیدحسینی با بیان اینکه این پرونده شاکیانی از استان سیستان و بلوچستان و گلستان دارد، گفت: این پرونده با ۳۲ هزار صفحه به ما ارجاع شد و در حال حاضر مطالعه آن رو به اتمام است و از مدتی قبل دعوت شاکیانی که اطلاعات پرونده آن‌ها ناقص است آغاز شده است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان در ادامه بیان داشت: در این پرونده همچنان افرادی هستند که هنوز شکایت نکردند و تاکنون تعداد شاکیان حدود سه هزار نفر است و مبلغ کلاهبرداری بر اساس کارشناسی‌های انجام شده حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان در ادامه و در خصوص آخرین وضعیت شناسایی اموال کلاهبرداری شده بیان داشت: مقداری اموال از متهمان کشف شده است و احتمالا اموال دیگری نیز وجود دارد که روند شناسایی آن‌ها در دست انجام است.
وی در پایان اظهار کرد: تاکنون عنوان اتهامی کلاهبرداری و اخلال در نظام اقتصادی به متهمان تفهیم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *