جوان نادم با رضایت اولیای دم از قصاص رهایی یافت

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، احمد جعفری، رئیس شورای حل اختلاف گلستان در حاشیه بازرسی از شعب شورای حل اختلاف کمالان از مختومه شدن ۸۸ درصد پرونده‌های ورودی به شورای حل اختلاف کمالان با سازش طرفین در سال جاری خبر داد و با اشاره به اینکه کمالان رتبه اول سازش در سطح استان را دارد، گفت: طی پنج ماهه گذشته بیش از یک هزار پرونده از محاکم به شعب صلحی کمالان وارد شده که حدود ۸۸ درصد این پرونده‌ها با پادرمیانی اعضای شعب و گذشت طرفین با صلح و آشتی مختومه شد.

رئیس شورای حل اختلاف گلستان با قدردانی از تلاش اعضای شورای حل اختلاف افزود: اعضای شورا با قبول مسئولیت و بدون هیچ گونه چشم داشتی و افتخاری در حال خدمت به مردم شریف منطقه هستند و دعاوی و اختلافات آنان را حل و فصل می‌کنند.

وی با اشاره به حضور هیئت سه نفره بازرسی در شعب شورای حل اختلاف استان گلستان گفت: حضور در دورترین شعب شورای حل اختلاف، امکان تعامل چهره به چهره و بررسی مشکلات به منظور برنامه ریزی بهتر برای تدوین دوره‌های آموزشی ویژه هر حوزه قضایی را در سطح استان فراهم می‌کند.

جعفری با بیان اینکه سال گذشته با سرکشی از شعب روستایی و شهری، عملکرد و کیفیت کار اعضا را بررسی کردیم اظهار کرد: با ارائه آموزش‌های کاربردی در بازرسی‌های کارشناسان، کیفیت رسیدگی به پرونده‌ها در شعب شورای حل اختلاف استان بهتر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *