جلسه کمیسیون فرق، اقوام و مذاهب در محل دادگستری استان قم

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان،جلسه کمیسیون فرق، اقوام و مذاهب در محل دادگستری استان قم با حضور معاون قضایی دادگستری استان، معاون سیاسی امنیتی استانداری و نمایندگان دستگاه‌های عضو برگزار گردید.
 
در ابتدای جلسه معاون سیاسی و امنیتی استانداری با عنایت به دستور جلسه و استماع گزارش اعضاء کارگروه، رهنمود‌های لازم را ارائه نمود.
 
در ادامه این جلسه سعید کاویانی مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم به تشریح عملکرد دادگستری استان در حوزه فرق، اقوام و مذاهب پرداخت و گفت: با عنایت به سیاست‌های ابلاغی قوه قضاییه و مصوبه این کمیسیون، از ابتدای سال ۹۸ تا کنون، کارگاه‌های آموزشی ویژه متولیان و خادمان اماکن مذهبی و بقاع متبرکه بصورت مستمر برگزار شده است.
 
 وی افزود: این دوره‌ها بر اساس اولویت‌های شناسایی شده برگزار شده و اولویت دستگاه قضایی بر مبنای ارتقای آگاهی‌های حقوقی مخاطبان با تمرکز بر وظایف خادمان به استناد قوانین موجود می‌باشد.
 
کاویانی با اشاره به تخصصی بودن این کارگاه‌ها اشاره و تصریح کرد: سر فصل ارائه شده برای مخاطبان بصورت تخصصی و کارشناسی تدوین و تدریس شده و در ضمن کارگاه‌ها محتوا‌های آموزشی در قابل بروشور، کلیپ و جزوه ارائه گردیده است تا خادمان بقاع متبرکه ضمن هوشیاری در حوزه‌های انتظامی، امنیتی و حقوقی با اصول اولیه مواجهه با جرائم آشنا گردند.
 
در حاشیه این جلسه، اعضاء کمیسیون ضمن بازدید از نمایشگاه دائمی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، از نزدیک با اقدامات صورت گرفته در حوزه پیشگیری و مقابله با جربانات انحرافی و مدعیان دروغین آشنا گردیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *