تولید کارت‌های ملی هوشمند تسریع شد

محمود ملکوتی خواه رئیس امورعمومی دفاعی- قضایی و امنیتی سازمان برنامه و بودجه در ادامه با اشاره به توافق سازمان ثبت حوال و برنامه و بودجه مبنی بر تامین اعتبار در ارائه کارت های ملی هموطنان اظهار داشت: ۱۰ میلیون کارت باقی مانده را طی ۱۰ ماه یعنی هر ماه یک میلیون کارت به هموطنان تحویل دهیم.

این مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه با اشاره به توافق اخیر سازمان برنامه و بودجه با ثبت احوال و تکذیب مشکلات تامین بودجه کارت های ملی جدید گفت: فرآیند تولید کارت ملی( تراشه گذاری، تولید بدنه و صدور کارت) در چند دستگاه مختلف انجام می شود. هماهنگی لازم بین دستگاه های مرتبط انجام شده است. ما باید اعتبار هزینه ها را تامین کنیم و اجرا بر عهده دستگاه های اجرایی و ثبت احوال است. بر اساس توافق صورت گرفته در تولید یک میلیون کارت در ماه طی ۱۰ ماه آینده تمامی کارت های ملی باقی مانده به هموطنان واگذار می شود. ضمن اینکه ثبت احوال متعهد شده کارت های مفقودی و مشکل دار هم به مردم ارائه شود.

ملکوتی‌ خواه درباره رفتار با ارباب رجوع در دفاتر خدماتی  و ثبت احوال گفت: کارت های ملی هوشمند  از زمان ارائه در سال ۹۱  با سه هدف شناسایی، احراز هویت و امضاء دیجیتال به مردم ارائه شد. دولت الکترونیک برای این است که از مراجعه حضوری به جد خودداری شود . احراز هویت و امضای دیجیتال هنوز فعال نشده و در صورت تحقق ، خدمات کیفیت بهتری خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *