تعامل و هم افزایی همه دستگاه‌ها برای پیشرفت پارس جنوبی به منظور افزایش رضایت مندی مردم

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، علی جمادی رئیس کل دادگستری استان بوشهر در نشست با سید پیروز موسوی مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در دادگستری کل استان بوشهر، ضمن تاکید بر تعامل و هم افزایی همه دستگاه‌ها برای توسعه و پیشرفت پارس جنوبی، ‏افزایش هماهنگی میان مجموعه صنعت نفت و دستگاه‌های وابسته به قوه قضاییه را از عوامل موثر در نهایت افزایش رضایت مندی مردم دانست.

وی گفت: در خصوص اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، می‌بایست با کوشش همه جانبه و حمایت قضایی و امنیت سرمایه گذاری و امنیت پایدار در جامعه تلاشمان را در راستای تولید و اشتغال بکار گیریم که این امر مهم تحقق پیدا کند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه هر گونه حمایت قضایی از این فعالان صورت خواهد گرفت بیان کرد: هم اینک بیکاری یکی از معضلات در سطح جامعه است که با روان سازی مشکلات قضایی واحد‌های تولیدی، سعی خواهد شد که این روند کاهش پیدا کند.

جمادی گفت: با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و حمایتی حقوقی و قضایی و تامین امنیت اقتصادی و سرمایه گذاری در چارچوب قانون زمینه تداوم فعالیت کارفرمایان و فعالان اقتصادی ایجاد شود.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه با مفاسد اقتصادی و متخلفین در حوزه اقتصاد و صنعت نیز برخورد جدی می‌شود افزود: در خصوص رسیدگی به پرونده‌های مهم جرایم مالی و اقتصادی از جمله جرایم قاچاق و ارز و اخلال در نظام اقتصادی کشور تسریع می‌شود و قاطعانه با این قبیل جرایم برخورد می‌شود.

بیشتر بخوانید.

رفع اختلاف مالی یک شرکت سوله سازی با سیستم بانکی در استان بوشهر در راستای حمایت از تولید ملی

وی افزود: در پرونده‌های اقتصادی که در راستای تولید و اشتغال حرکت می‌کنند در جلوگیری از اطاله دادرسی تدابیر لازم به منظور تسریع در رسیدگی به دعاوی این قبیل پروند‌ها اتخاذ شده است که به همین منظور شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌های مهم اقتصادی در دادگستری بوشهر وجود دارد تا در اسرع وقت به این گونه پرونده‌ها رسیدگی گردد.

جمادی در این نشست ضمن اشاره به اجرای دقیق قوانین و مقررات در حوزه صنعت و کار در منطقه ویژه انرژی پارس جنوبی تاکید کرد: اهتمام ویژه در جهت پیشگیری از مسایلی که موجب خلل در روند کار و تولید در این حوزه صنعت می‌شود وجود داشته باشد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر بیان کرد: نظارت بر اجرای بخش روابط کار و کارفرمایان و مقررات مدیریت کار و خدمات اشتغال، مصوبات و دستورالعمل‌های قانونی مربوطه در کارگاه‌ها، اتخاذ تدابیر لازم جهت اجرای احکام صادره درمراجع حل اختلاف ازطریق کارگاه‌ها یا دادگستری و انجام مشاوره‌های حقوقی مرتبط با مسایل کارگری و قانون کار و ضرورت نظارت واحد بازرسی بر کارگاه‌های منطقه و پاسخگویی به دادسرا‌ها و دادگاه‌های مرتبط در شهرستان‌های موجود در محدوده منطقه ویژه را از جمله مواردی دانست که می‌تواند به پیشگیری از مشکلات کمک کند.

در این دیدار دو طرف ضمن تاکید بر تعامل و هم افزایی همه دستگاه‌ها برای توسعه و پیشرفت پارس جنوبی در تمامی ابعاد اقتصادی، مسئولیت اجتماعی و خدمات زیر بنایی‏‏، ‏افزایش هماهنگی میان مجموعه صنعت نفت و دستگاه‌های وابسته به قوه قضاییه و ضابطین قضایی را از جمله عوامل موثر بر افزایش تولید و توسعه و پیشرفت استان بوشهر و در نهایت افزایش رضایت مندی مردم دانستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *