انهدام باند بزرگ جعل مدارک تحصیلی دانشگاهی و اسناد دولتی/ تاکنون ۱۰ نفر از اعضای این باند دستگیر شدند

 

سالاری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزانگفت: باند بزرگ جعل مدارک تحصیلی، دانشگاهی، اسناد دولتی، کارت پایان خدمت و خرید و فروش انواع سلاح‌های جنگی با همکاری سازمان اطلاعات سپاه استان کرمان منهدم شد.

وی افزود: پس از ماه‌ها کار اطلاعاتی و عملیاتی سنگین بر روی یک باند فرااستانی و کشوری که در زمینه جعل مدارک تحصیلی و دانشگاهی و کارت پایان خدمت به صورت گسترده در داخل و خارج کشور فعالیت مجرمانه داشته اند و در قبال واگذاری این اسناد غیر واقعی میلیارد‌ها ریال وجه نقد از متقاضیان دریافت می‌کردند، این باند بزرگ منهدم و متلاشی شد.

این مقام قضایی در استان کرمان در ادامه گفت: اعضای این باند علاوه بر جعل اسناد در زمینه خرید و فروش و قاچاق انواع سلاح‌های جنگی و شکاری و مهمات مربوطه ادعای اعمال نفوذ در ادارات و سازمان‌های دولتی، تحصیل مال از طریق نامشروع فعالیت داشته اند که با اقدامات شبانه روزی سازمان اطلاعات سپاه و بازپرس پرونده اعضای این باند شناسایی و دستگیر شدند.

سالاری گفت: تاکنون ده نفر از اعضای این باند دستگیر و ده‌ها مدرک واسناد جعلی و ۷ قبضه انواع سلاح‌های جنگی و شکاری و تعداد ۱۱۰ عدد فشنگ کشف و توقیف شده است.

دادستان کرمان افزود: با توجه به تبحر اعضای این باند در جعل ماهرانه اوراق، مدارک تحصیلی و دانشگاهی این مدارک معجول در شرکت‌ها و موسسات مورد پذیرش قرار و افراد استفاده کننده بر مبنای این مدارک استخدام با حقوق دریافت کرده اند و حتی برخی از این مدارک جعلی با تبانی یکی از موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی در کشور‌های دیگر مورد پذیرش قرار گرفته است.
وی درپایان ضمن تقدیراز اقدامات موثر و ماندگار سازمان اطلاعات سپاه درمقابله با جریانات ایجاد ناامنی در کشور اعلام کرد: به یمن و برکت خون شهیدان سرافراز و همدلی و هماهنگی مسئولان قضایی، اطلاعاتی، امنیتی، انتظامی و نظامی استان کرمان در امنیت مطلوب و قابل قبولی قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *