اعلام اسامی ۴ محکوم جرایم اقتصادی در گلستان

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، هادی هاشمیان گفت: سال گذشته ۱۳ پرونده جرایم اقتصادی در استان اطلاع‌رسانی شد که این کار برای نخستین بار در کشور اتفاق افتاده بود و بازخورد خوبی هم داشت.

رئیس کل دادگستری استان گلستان افزود: آرای مربوط به چهار پرونده جرایم اقتصادی در استان قطعی شده که این پرونده‌ها ۱۹ شاکی دارد. در پرونده نخست متهمان یاسر شیخ و سیدحسن شفیعی تنکابنی به علت تصرف مال غیر به ارزش بیش از یک میلیارد تومان مجرم شناخته شدند. متهم اول به ۱۰ سال حبس، پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان جریمه و رد مال محکوم شد. متهم دوم این پرونده نیز به ۵ سال حبس، پرداخت ۳۰ میلیون تومان جریمه و رد مال محکوم شده است.

هادی هاشمیان ادامه داد: پرونده دوم درباره شکایت پست بانک از شخصی به نام غلام خامسی بود که متهم ۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اختلاس کرده بود و با حکم دادگاه مجرم شناخته شد. متهم به ۹ سال حبس، انفصال از خدمت و همچنین رد مال محکوم شد.

وی گفت: در پرونده سوم که شاکی آن بانک مسکن و تعدادی از مشتریان آن بود، عبدالله هلاکو به جرم اختلاس ۱۳۸ میلیون تومانی محکوم شناخته شد و دادگاه متهم را به تحمل ۵ سال حبس، انفصال از خدمت و پرداخت دوبرابر وجه مأخوذه محکوم کرد.

رئیس کل دادگستری استان درباره پرونده‌ای که بانک سپه شاکی آن بود، هم گفت: در این پرونده محمدرضا سجادی به جرم جعل امضا و اختلاس ۱۸۰ میلیون تومانی به رد مال، انفصال از خدمت، هفت سال و نیم حبس و پرداخت جریمه محکوم شده است

هاشمیان افزود: ۱۷ پرونده جرایم اقتصادی دیگر هم اکنون در محاکم استان در دست بررسی است که هر وقت آرای آن قطعی شد از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم خواهیم رساند. گلستان نخستین استان کشور بود که اسامی پرونده‌های مفاسد اقتصادی را بر اساس قانون از طریق رسانه‌ها به مردم اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *